מבוא
במדריך זה יוסבר כיצד מתבצעת הדבקת המיכל של אקווריום מלבני.
בניית מיכל אקווריום בעצמך איננה פעילות מורכבת אשר מוזילה מאוד את העלות הכללית של הקמת אקווריום ומעניקה סיפוק עצום.
כלים וחומרים
זכוכית
מסקנטייפ
סיליקון
שלב 1: מידות הזכוכיתאקווריום בנוי מחמש פלטות זכוכית: בסיס, חזית, גב ושתי דפנות. לפניי שמבצעים הזמנה של זכוכית יש לראות בשלב הדבקת הזכוכית שהוא השלב הבא כיצד נעשית הדבקת הזכוכית, כלומר מה מודבק למה מכיוון שדבר זה משפיע ישירות על גודל הפלטות ועובי הזכוכית, כמו כן יש לצייר תרשים מדויק מספר פעמים על מנת לוודא שלא טעינו במידות. להלן התוצאות שיצאו לי עבור מיכל האקווריום אותו בניתי:
בסיס - רוחב: 17.4 סמ, אורך: 78 סמ.
חזית + גב - רוחב: 41.5 סמ אורך: 78 סמ, 
דפנות - רוחב: 17 סמ פחות פעמיים עובי הזכוכית (15.4 סמ) אורך: 78 סמ. 
3 חתיכות לחיזוק עליון - רוחב: 4 סמ, אורך: 17 סמ.

שלב 2: אופן הדבקת מיכל הזכוכית
על מנת להדביק את פלטות הזכוכית של מיכל האקווריום אחת לשנייה נשתמש בסיליקון ייעודי להדבקת אקווריומים, יחודו של סיליקון זה הוא בכך שאינו רעיל לדגים וניתן לרכוש אותו במגוון רחב של חנויות. 
הסיליקון הוא למעשה הדבק שמחבר את פלטות הזכוכית זו לזו (מעולם לא חשבתי שאקווריום מודבק בעזרת סיליקון אבל כל יום לומדים משהו חדש).

ההדבקה הפלטות של מיכל הזכוכית נעשית באופן כזה שבו דפנות האקווריום, גב האקווריום וחזית האקווריום מודבקים על הבסיס, כלומר לא להדביק לשפת הבסיס אלה ישירות עליו. מעבר לכך יש להדביק לבסיס כאשר חזית וגב האקווריום סוגרים על הדפנות על מנת ליצור מבנה חזק, מצורף תרשים להבנה מעמיקה יותר.

נקודה נוספת שיש לשים עבורה דגש מיוחד היא שעובי החזית וגב האקווריום+רוחב הדפנה יהיה שווה 
לרוחב הבסיס. נוסחה פשוטה לחישוב רוחב הדפנה הנדרש היא: רוחב האקווריום פחות פעמיים רוחב הזכוכית. תוכלו לראות בתרשים המצורף שהורדתי אפילו עוד 2 ממ לכל צד כדי להיות בטוח שהבסיס יכיל את כל החלקים.
שלב 3: ניקוי הזכוכיתעל מנת לקבל הדבקה חזקה יש לנקות היטב את שפת הזכוכית מלכלוך, לא להשתמש במסיר שומנים רק לנקות במים ולייבש היטב. נחפש בבית משטח עבודה ישר ויציב, במקרה שלי השולחן בסלון, ונניח עליו את הבסיס.
שלב 4: הדבקת הזכוכית
חשוב לציין כי בשלב זה נדרשת סבלנות לתפארת. כמו כן בשלב זה מומלץ להיעזר באדם נוסף, אני בעקשנותי החלטתי לבצע זאת לבד מה שגבה ממני מחיר יקר של 3 שערות לבנות בראש, חפיסת סיגריות והרבה עצבים.

קדימה לעבודה!
יש למרוח פס של סיליקון על 2 הזכוכיות אותן אנו רוצים להדביק ולהדביק אותן כפי שהוסבר קודם לכן, שימו לב שאם מוציאים את הסיליקון ישירות מהשפורפרת יוצא פס עבה מדיי ולכן ניתן להיעזר במזרק כפי שאני עשיתי וכך נקבל פס אחיד ויפה, מדד טוב לכמות נכונה הוא שלאחר הדבקת הזכוכית הסיליקון יוצא מעט החוצה.
מומלץ ללחוץ את הזכוכיות כך שהן כמעט נוגעות זו בזו ולהשאיר ביניהן רווח של חצי מילימטר, מדויק ככל שניתן. 
לאחר ההדבקה יש להדביק את החיבורים עם מסקינגטייפ.
כעת שהכל חובר יש לכוון את הזכוכית בעזרת לחיצה קלה של האצבעות בלבד כך שיצרו צורה מלבנית מושלמת ובאופן שבו הזכוכיות יושבות על הבסיס בדיוק מרבי, כדאי לבדוק בעזרת מד זווית או מכשיר יעודי אחר זוויות של 90 מעלות בכל פינה.
כל מה שנותר הוא לחכות יום אחד לייבוש של הסיליקון.

שלב 5: הדבקת קורות חיזוקלאחר שהסיליקון התייבש והאקווריום תפס את צורתו המלבנית נדביק את פלטות החיזוק באותה צורה בחלקו העליון של האקווריום, להזכירכם 3 פלטות: 2 פינות ומרכז האקווריום.
ניתן להפעיל מעט לחץ על הפלטות על ידי הנחת כוסות מלאות במים (תהיו מקוריים קצת :) ). 
כעת לאחר הדבקת פלטות החיזוק נמתין שוב לייבוש של הסיליקון.
שלב 6: הדבקה שנייהבשלב זה האקווריום שלנו כבר ממש התחיל לקבל צורה, נמרח בין כל החיבורים בעזרת האצבע או בעזרת כלי יעודי אחר כמות נדיבה של סיליקון, יש לוודא שאין בועות אוויר, נוכל לחזור על התהליך מספר פעמים עד שנקבל פס עבה של סיליקון המחזק בין החיבורים. בנוסף ניתן למרוח שכבה דקה על החיבורים גם מהצד החיצוני כדי להיות בטוחים שלא יהיו נזילות.
ושוב החלק הקשה ביותר נמתין לייבוש מלא...אבל מלא!!! כן אני יודע זה קשה אתם כבר רוצים למלא אותו במים לבדיקה אבל אף על פי שהסיליקון נראה יבש הוא עדיין רטוב מבפנים לכן מומלץ להמתין את מספר הימים המדויק אשר מצוין על אריזת השפורפרת בה השתמשתם.
שלב 7: בדיקת לחצים ונזילותלאחר שהכל יבש והאקווריום גיבש צורה ומוכן נבצע בדיקה קטנה אך קריטית, בדיקת נזילות.
נמלא את האקווריום במים עד הסוף, עדיין שלם?נהדר!! כעת נבדוק האם יש נזילות בעזרת נייר, אם הנייר נרטב יש נזילה ויש לאטום אותה, לא נרטב? מצוין!! כעת יש להשאיר את האקווריום כשבוע במצב זה ולהתפלל חזק , סתם בצחוק! אם עשיתם את כל השלבים הוא חזק מאוד ויחזיק את כמות המים בקלות.
שלב 8: ניקוי עודפי סיליקוןטוב אם אתם כאן סימן שהשבוע עבר בהצלחה, כעת מה שנעשה בעזרת סכין חדה (מומלץ חתיכה של סכין יפני) ומים נגרד ונשטוף את עודפי הסיליקון שנדבקו במהלך ההדבקה לזכוכית בכל מיני מקומות לא רצויים, כמובן שאין לגעת עם הסכין בשום פנים באופן בסיליקון אשר מרחנו בחיבורים, נכון, פעולה זו קצת מעצבנת אבל זה חלק מהעניין.שלב 9: סיכוםלא יאומן!! ממש סיימנו לבנות את המיכל לא רציני נכון? אני נזכר איך ברחבי הרשת טענו שלא מומלץ לבנות אקווריום מכיוון שמדובר בפעולה מסובכת וכי מומלץ לקנות מאיש מקצוע, עם כל הכבוד לאנשי המקצוע עזבו אותכם שטויות, איש המקצוע בנאדם בדיוק כמוכם רק עם ידע וכעת שאני מעביר לכם את הידע תוכלו לעשות הכל לבד והאקווריום שעכשיו עומד בפינת הסלון הוא ההוכחה!!.
דרג מדריך זה
5/5 - 1 מדרגים
תגובות הוסף תגובה
X
הוספת תגובה חדשה
שלח תגובה
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאים הבאים:
אין תגובות למדריך זה
יש להתחבר על מנת לבצע פעולה זו
X
עדיין לא נרשמת? הרשמה לאתר Mastarina תאפשר לך ליהנות משירותים נוספים. לאחר ההרשמה תוכל לפרסם באתר מדריכים ומאמרים מקוריים משלך בקלות ובמהירות, להגיב למדריכים אשר גולשים אחרים יצרו ולהוסיף טיפים לפינת "הטיפ היומי", כמו כן תוכל לקבל עידכונים כאשר יתווסף מאמר או מדריך חדש ישירות למייל האישי שלך. זה חינם ופשוט. הרשמה
כניסה למשתמשים רשומים: כל השדות נדרשים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי בפעמים הבאות
כניסה