מבוא
הרצון להכניס אקווריום לבית יכול לנבוע מסיבות רבות, זה לא מלכלך כמו כלב או חתול, דורש התעסקות מינימלית והכי חשוב זהו פריט עיצובי שתמיד אבל תמיד משאיר את כל מי שרואה אותו פעור פה. 
כרבים מאיתנו גם אני תמיד רציתי אקווריום משלי אבל אף פעם לא באמת רכשתי אחד מאילוצים כאלה ואחרים ואם להיות גלוי בעיקר בגלל ההשקעה הכספית הרבה שנדרשת להקמת אקווריום ברמה גבוהה.

כאשר עברתי לראשונה לבית משלי החלטתי שאקווריום יכול להוסיף לעיצובו אבל אז נוצרה בעיה נוספת, אין מקום!! כן כן גם אני גר בדירת חדר וחצי בתל אביב (הרבה מכם היו קוראים לזה מחסן) ואחת הבעיות המרכזיות בדירה כזאת היא שאין מקום ואני מתכוון לזה.

רעיון האקווריום שלי דעך לו לאיטו, עד שיום אחד בביקור אצל קרובים ראיתי אותו תלוי שם ,אקווריום תמונה מדהים, מי אמר שאקווריום צריך ריצפה?, ביננו מה שהכי הפריע לי זה איך לא חשבתי על זה קודם.
בכל מקרה החלטתי לשתף את כל שלבי הבנייה של בסיס לאקווריום תמונה, המדריך מלווה בתמונות אשר ממחישות את כל שלבי העבודה.

בגדול הרעיון הוא לבנות מסגרת עץ שתהיה תלויה על הקיר ולמעשה תהווה בסיס חזק שבתוכו יונח מיכל האקווריום וייתן לאקווריום מראה של תמונה.
כמובן שיש לתכנן את הבסיס ולהתאימו למיכל אקווריום אשר מתאים למידותיו ולכן יש לתכנן את מכלול המרכיבים של אקווריום כזה לפניי בניית המסגרת, כמו כן חשוב לזכור שהמסגרת תהיה מעץ ולכן חשוב לבצע עבודת מחקר קטנה על סוג העץ ומגבלותיו בנשיאת משקל.

כלים וחומרים
מברשת צביעה
מסור אנכי (גקסו)
מברגה
אקדח סיכות
קלמרה
מקדחה
4 משולשי ברזל
דבק מגע
קורות עץ
2 צירי פרפר
צבע עץ
דבק עץ
זוויות חיזוק
24 ברגים לעץ במידה 4x25
נייר זכוכית
2 מאווררים למחשב
סיליקון
שנאי
צבע ספריי לברזל
28 ברגים לעץ במידה 5x60
איזולירבנד
שלב 1: הכנות
4 משולשי ברזל:
מדובר בברזל בעובי 3 ממ חתוך בצורת משולש ישר זווית במידות כמו בתרשים, כאשר ישנם 6 קדחים ב-2 פינות לברגים שיוברגו לעץ ו-2 קדחים לברגי גמבו שיוברגו לקיר מהכיוון הנגדי, בעזרת משולשי ברזל אלה נתלה בהמשך את המסגרת על הקיר.

קורות עץ עבור המסגרת:
ארבע קורות מעץ אורן מלא בעובי 3.5 סמ שמהן נרכיב את בסיס האקווריום
מידות הקורות הן: 
2 קורות: רוחב: 19 סמ, אורך: 55 סמ.
2 קורות: רוחב: 19 סמ, אורך: 89 סמ.

קורות עץ עבור דלת הכיסוי של הבסיס:
2 קורות: רוחב: 9 סמ, אורך: 96 סמ.
2 קורות: רוחב: 9 סמ, אורך: 55 סמ.

עבור יצירת הדוגמה של המסגרת הפנימית השקועה:
2 רצועות עץ: רוחב: 2 סמ, אורך: 55 סמ, עובי: חצי סנטימטר פחות מהעובי של קורות העץ של דלת הכיסוי.
2 רצועות עץ: רוחב: 2 סמ, אורך: 89 סמ, עובי: חצי סנטימטר פחות מהעובי של קורות העץ של דלת הכיסוי.

זוויות חיזוק:
זוויות ברזל עם שני קדחים בכל צלע לכניסת בורג, כאשר כל צלע באורך 2 סמ, זוויות אלה מיועדות לחיזוק פינות וישמשו אותנו לחיזוק החיבורים בין קורות העץ.

שלב 2: קדיחת חורים
חיבור המסגרת נעשה באופן כזה שבו שתי הקורות הקצרות סוגרות על הקורות הארוכות ולא להיפך על מנת שהמסגרת תהיה חזקה מספיק כדי לתמוך במשקל הרב. כדי לחבר את הקורות בצורה החזקה ביותר ולקבל מסגרת יציבה נחבר אותן זו לזו באמצעות ברגים ודבק נגרים לעץ.

תחילה יש לקדוח בעזרת מקדחה שבעה חורים לברגים בשני הקצוות של הקורות הקצרות כאשר מחזיקים אותן בזווית של תשעים מעלות עם הקורות הארוכות, מומלץ להיעזר באדם נוסף.

כדאי לשרטט לפניי את מיקום הקדחים על הקורות בשביל למנוע טעויות, הקדחים צריכים להיות במרחק 1.5 סמ מקצה הקורה ובמרחק 2 סמ אחד מהשני, יש לבצע את הקדיחה כך שהמקדח יעבור את הקורה הקצרה ויכנס לקורה הארוכה כחצי סמ.

הערה חשובה: קדיחת החורים היא עסק מלכלך מאוד בבקשה ממכם תשתדלו לבצע זאת מחוץ לבית ולא בתוך הבית כפי שאני עשיתי, העימות עם בת הזוג יכול להיות לא נעים, חבל לישון בלילה על הספה :) 


שלב 3: חיבור המסגרתלאחר שקדחנו את כל הקדחים הנדרשים (בדיוק מרבי כמובן), נמרח שכבת נדיבה של דבק עץ בין הקורות, נניח את הקורות זו על זו ונבריג את הברגים (ברגים לעץ במידה 5x60) בעזרת מברגה. יש להתאים את עוצמת המברגה כך שהבורג יכנס כמילימטר בתוך העץ, במידה ואין ברשותכם מברגה ניתן להשתמש במברג פיליפס אך מדובר בפעולה מתישה.

על מנת לטשטש את החיבורים של הקורות זו עם זו ולהעניק למסגרת מראה אחיד וחלק יש לשייף את המסגרת עם נייר שיוף, מומלץ להשתמש בנייר שיוף עדין במיוחד (מספר 0).

שלב 4: יצירת חריץ כניסה לכבל של נקודת החשמל
כדי שנוכל בהמשך ליצור נקודת חשמל בתוך המסגרת, נחרוץ בקורה התחתונה בפינה הימנית הפנימית של המסגרת חריץ, דרך חריץ זה יועבר בהמשך כבל החשמל.

שלב 5: חיתוך דלת תחזוקהעל מנת שנוכל לבצע את עבודות התחזוקה השוטפות באקווריום בקלות ניצור דלת תחזוקה בחלק העליון של המסגרת, דלת זו תהיה בעתיד גם הבסיס של מערכת התאורה שנבנה. 

על מנת שנרוויח קצת מקום בחלקו העליון של האקווריום המיועד לגופי התאורה שנחבר בהמשך אני ממליץ ליצור דלת זו מקורת עץ דקה יותר מהקורה של מסגרת הבסיס אותה חתכנו, אני בחרתי בקורת עץ בעובי סנטימטר וחצי, ניתן לראות את ההבדל בין עובי הקורות בתמונה.
אפשרות נוספת מלבד התאמת דלת תחזוקה דקה יותר היא התחשבות במיקום גופי התאורה כאשר מתכננים את המסגרת וחישוב גודל המסגרת בהתאם.

בנוסף מכיוון שהקיץ אצלנו חם מאוד והטמפרטורה במים מגיעה ל-30 מעלות ניתן להוסיף 2 מאווררים מובנים בתוך דלת הכיסוי, מדובר למעשה במאווררים למארז של מחשב שעובדים עם מתח של 12v ותפקידם יהיה להוריד את הטמפרטורה באקווריום בימי הקיץ החמים, להפתעתי המאווררים האלה עושים עבודה מעולה למרות גודלם הקטן ושומרים על טמפרטורה נמוכה גם בימי הקיץ החמים ביותר.  
אני ממליץ על רכישת המאווררים הפשוטים עם חיבורי +/- בלבד ללא חיבור לבקר איוורור (חוט שחור ואדום בלבד).

בשלב הראשון נחתוך בעזרת מסור גקסו חתיכה ברוחב 13סמ ואורך 77 סמ במרכז הקורה העליונה.
כעת נניח את החתיכה שחתכנו על קורת העץ הדקה, נסמן ונחתוך את הקורה הדקה בדיוק באותו הגודל של החתיכה שחתכנו.

לאחר שבדקנו שהחתיכה שחתכנו מהקורה הדקה מתאימה למקומה נניח בפינות החיצוניות של החתיכה הדקה את המאווררים נסמן ונחתוך.
שלב 6: הוספת מאווררים לדלת התחזוקה
נדביק את המאווררים בעזרת סיליקון ונמתין לייבוש, אפשרות שעלתה לי אחריי זה בראש היא לחבר אותם בעזרת מגנטים לקורה כך שבעתיד נוכל להחליף אותם בצורה קלה יותר בכל מקרה לומדים מניסיון וכך זה נראה לאחר הדבקה, ייבוש מלא וצביעה.
שלב 7: חיבור דלת התחזוקהלאחר שהדלת מוכנה נחבר אותה בעזרת שני צירי פרפר. על מנת שהדלת במצב סגור תשמור על מבנה המסגרת נבריג שתי תומכות בקורה העליונה שימנעו מהדלת ליפול כלפי מטה, תומכות אלה יכולות להיות זווית ברזל או פשוט בורג.

זהו הדלת מוכנה! (התמונות של דלת התחזוקה מורכבת צולמו לפניי הרכבת המאווררים).
שלב 8: צביעת המסגרתבשלב זה נצבע את המסגרת, מספר השכבות הוא עניין של טעם אני צבעתי ב-3 שכבות או כפי שנהוג לומר בהגה המקצועית 3 ידיים.

לצביעת המסגרת יש יתרונות מעבר לפן האסתטי , הצבע שמור על העץ במידה ויהיה בהמשך מגע עם מים, ניתן לבחור בכל צבע אך חשוב שיהיה מיועד לעץ.

לדעתי עדיף שהצבע לא יהיה אטום על מנת שיראו את הצורות של העץ, צבע לקה יתאים במיוחד אבל עניין זה הוא לשיקול דעתכם.
שלב 9: צביעת משולשי הברזל וזוויות החיזוק
זוויות החיזוק הן זוויות ברזל עם שני קדחים בכל צלע לכניסת בורג, כאשר כל צלע באורך שני סמ ומיועדות לחיזוק פינות, זוויות אלה ישמשו אותנו לחיזוק החיבורים בין קורות העץ.

בנוסף לזוויות החיזוק נשתמש גם במשולשי ברזל עליהם הרחבנו בשלב 1 ובאמצעותם נתלה בהמשך את המסגרת על הקיר.

על מנת שזוויות החיזוק ומשולשי הברזל יראו כחלק בלתי נפרד מהמסגרת נצבע אותם בצבע חום שיתאים לצבע המסגרת, צבע זה גם ימנע חלודה בעתיד במידה ויהיה מגע עם מים. 
נשתמש בצבע ספריי לברזל, יש להחזיק את הבקבוק כ-30 סמ ואז לרסס ניתן לחזור על הפעולה פעם נוספת לאחר ייבוש מלא על מנת לקבל מראה אחיד וחלק.
שלב 10: חיבור המשולשים למסגרתהמשולשים הם למעשה התושבת אשר מחברת את המסגרת לקיר, על מנת שהמסגרת תוכל לשאת את המשקל של האקווריום בנוסף למשקל שלה נשתמש בארבעה משולשי ברזל שיקובעו בארבעת הפינות של המסגרת.

על החלק האחורי של המסגרת נניח את המשולש במקומו, נסמן את מיקום החורים, נקדח 6 קדחים בכל פינה, נמרח דבק , נניח את המשולשים בדיוק מרבי ונבריג את הברגים (ברגים לעץ במידה 4x25).
שלב 11: חיבור זוויות חיזוק למסגרתאף על פי שהמסגרת שיצרנו חזקה מספיק לא כדאי להסתכן עם 150 קילו שתלויים על הקיר לכן בחלק הפנימי של המסגרת בין כל חיבור של שתי קורות נבריג 2 זוויות חיזוק על מנת שנוכל לישון רגועים בלילה ולא נמצא את עצמנו בבוקר הולכים בתוך שלולית.
שלב 12: בניית דלת הכיסוי הקדמית של המסגרת
על מנת שלא יראו את כל המכשור בתוך מסגרת העץ ובשביל שכל העניין יקבל באמת מראה של תמונה נבנה מסגרת נוספת, מסגרת זו תיראה כמו מסגרת של תמונה ותפקידה יהיה לשמש מעין דלת קדמית אשר מסתירה את הכל חוץ מהאקווריום.

המסגרת תהיה ברוחב שמספיק לכיסוי נקודת החשמל בצד הימני ולכיסוי התאורה בחלקו העליון של האקווריום. המטרה היא שבמבט מקדימה נראה רק את האקווריום ולא את כל הבלאגן שהולך בפנים.

מכיוון שקיימות דוגמאות רבות של מסגרות לתמונה גם כאן הכל עניין של טעם, הדוגמה שאני בחרתי לדלת הכיסוי דיי קלאסית ולמעשה מורכבת ממסגרת חיצונית ומן מסגרת פנימית שיוצרת מדרגה בחלק הפנימי ומעניקה מראה שקוע יותר לחלק הפנימי.
שלב 13: חישוב המידות של דלת הכיסויבשלב הראשון נמדוד את החזית של בסיס האקווריום שיצרנו במטרה שהשפה החיצונית של דלת הכיסוי תכסה בדיוק את חזית הבסיס, במידה והחלטתם לבנות את הבסיס במידות שאני בניתי אז המידות צריכות להיות:
שתי קורות: אורך 96 סמ ורוחב 9 סמ 
שתי קורות: אורך 55 סמ ורוחב 9 סמ.
שלב 14: חיתוך קורות העץכעת לאחר שיש בידינו את המידות, נתחיל בבניית דלת הכיסוי. בשביל לחבר את קורות המסגרת זו לזו יש צורך לחתוך את הקורות בזווית של 45 מעלות כדי שכאשר נחבר אותן זו לזו הן יצרו מלבן מושלם, ישנם הרבה כלי עזר לסימון וחיתוך זוויות של 45 מעלות אך אני השתמשתי בשיטה דיי פרימיטיבית למען האמת. קיפלתי דף נייר בצורה של משולש ישר זווית ושווה שוקיים, במשולש זה הזווית בין היתר לכל אחת מן השוקיים הינה זוויות מושלמת של 45 מעלות. לאחר מכן לקחתי קורת עץ נוספת ובעזרתה כיוונתי את הנייר כך שהשפה שלו תהיה חופפת בצורה מושלמת לשפת הקורה אותה אני מעוניין לחתוך וסימנתי, לאחר ביצוע הסימונים בכל הקורות חתכתי את הקורות עם מסור גקסו.
שלב 15: הוספת מסגרת פנימית שקועה לעיצובכעת לאחר שהמסגרת החיצונית מוכנה נכין את המסגרת הפנימית היוצרת את הדוגמה. ליצירת המסגרת הפנימית נשתמש ברצועות עץ שהרוחב שלהן 2 סמ והעובי שלהן כחצי מעובי הקורות החיצוניות (ליצירת מראה שקוע).
לכל אחת מהקורות החיצוניות שחתכנו נדביק רצועת עץ עם דבק, נחזק עם קלמרות ונמתין לייבוש מלא.

מומלץ להסיר את עודפי הדבק עם סמרטוט רטוב בשלב זה כי הסרתו לאחר שהתייבש קשה מאוד.
לאחר ייבוש מלא נסמן את פסי העץ שהדבקנו לפי הזווית של 45 מעלות ונחתוך על פי סימון זה.
שלב 16: הדבקה וחיזוק של דלת הכיסויכמעט סיימנו לבנות את המסגרת וכל מה שנותר הוא להניח את הקורות זו לצד זו הפוך, כלומר שהחלק האחורי של המסגרת כלפי מעלה, למרוח דבק על שפת הקורות ולהדביק אותן זו לזו. ניתן להיעזר בחריצים של מרצפות הרצפה על מנת לכוון את הקורות כך שיצרו זווית של 90 מעלות או להשתמש בכלי המיועד לזה. לאחר שהדבק התייבש נחזק את החיבורים בעזרת אקדח סיכות.

במידה ונקודת ההדבקה של הקורות לא מושלמות ונשאר חריץ בין הקורות ניתן לערבב דבק עם נסורת מהחיתוכים שעשינו ולכסות אותן. כעת לאחר שדלת הכיסוי מוכנה נשייף אותה עם נייר זכוכית על מנת להכין אותה לצביעה. כאשר משייפים את דלת הכיסוי חשוב להסיר את כל שאריות הדבק, פגמים, שריטות וכו כדי שלא יבלטו לאחר הצביעה.

כעת כל מה שנותר הוא לצבוע את דלת הכיסוי.
שלב 17: תליית הבסיס
בעזרת 2 חברים/מכרים/שכנים או סתם עוברי אורח נחזיק את מסגרת האקווריום צמוד לקיר במקום המיועד לתליית האקווריום, בעזרת הפלס נוודא כי הוא ישר לחלוטין ונסמן בעזרת עט את מיקום החורים. 
לאחר שסימנו את מיקום החורים נשלח את החברה הטובים להפסקת קפה ונקדח אותם בעזרת המקדחה.
הערה חשובה: האקווריום שוקל הרבה אין לתלות אותו במקום שיסכן אתכם כמו מעל למיטה או משהו כזה, לא הייתם רוצים שמשקל כזה יפול עליכם. 

שעת סיפור: מכיוון שאני שוכר דירה ישנה מאוד שהקירות בה עשויים מחול עם צדפים במקום מלט (בחיי), בשעה שתיים עשרה בלילה שמעתי דפיקות חזקות על הדלת, מסתבר שבזמן שקדחתי את החורים המקדח עבר לבית של השכנה והפיל לה חצי קיר. כמובן שהחורים נאטמו ונצבעו למניעת תביעה משפטית אבל הייתם צריכים לראות את הפרצוף של השכנה ובעקבותיו את הפרצוף שלי, בחיים שלי לא צחקתי ככה. 
טוב נחזור לענייננו...


שלב 18: קיבוע הבסיס על הקיר
לאחר שקדחנו את החורים ניעזר שוב בחברה הטובים על מנת שיחזיקו את המסגרת במקביל לחורים, נכניס את 8 ברגי הגמבו ושוב נבדוק עם הפלס שהמסגרת ישרה. 
רק לאחר שווידינו שהמסגרת ישרה לחלוטין נחזק את הברגים בעזרת הראצט. 
יש להבריג את הברגים בהדרגה כך שבכל פעם נבריג מעט בורג מסוים ואז נמשיך לבא אחריו עד לסגירה מלאה של כל הברגים. 

זהו סיימנו וכעת המסגרת תלויה על הקיר בחוזקה.
שלב 19: יצירת נקודת חשמלבחריץ שיצרנו מבעוד מועד בגב האקווריום בקורה התחתונה של המסגרת נשחיל את הכבל של המפצל. 
ניתן לפרק את התקע להשחלה נוחה יותר של הכבל ולהחזירו לאחר מכן.

לאחר שהשחלנו את הכבל של המפצל נדביק את המפצל בגב המסגרת צמוד ככל האפשר לפינת האקווריום.
ההדבקה נעשית על ידי מריחת שכבה נדיבה של סיליקון בגב המפצל ולחיצתו לכמה שניות. 
לאחר המתנה של מספר שעות לייבוש מלא של הסיליקון יש לנו נקודת חשמל מוכנה!! 
כעת ניתן לחבר את המפצל לחשמל על מנת לוודא שהכל עובד, במידה והכל תקין מומלץ לנתק את המפצל מהחשמל עד אשר יהיה בו שימוש.
שלב 20: התקנת גופי התאורהנחבר את גופי התאורה לדלת התחזוקה בעזרת התפסים שקיבלנו עם הגופים, לצערי אני איבדתי חלק מהתפסים אז נאלצתי לאלתר כפי שתיראו בתמונות המצורפות. 
שימו לב שיש למרכז את הגוף כך שכאשר מחובר אליו כבל החשמל עדיין יהיה ניתן לפתוח את דלת התחזוקה ללא הפרעה.

שלב 21: חיבור המאווררים - הכנותבשלב הזה החלטתי להתחיל באזהרה: אין לחבר את השנאי לחשמל עד לסיום החיבור על מנת למנוע התחשמלות. לאחר שנזהרנו ניגש לעבודה, תוכלו לראות כי לשנאי יש חוט דו-גידי (שני חוטים דבוקים למעשה שמעתה יקראו גידים). 
בשלב הראשון נחתוך את חיבור הבננה המובנה אשר מגיע עם השנאי ונחשוף את שני הגידים כאשר גיד אחד הינו המינוס והגיד האחר פלוס. בחלק מהשנאים ישנו כיתוב על השנאי על מנת שתוכלו להבדיל ביניהם במידה ולא הצלחתם להבדיל ביניהם אל תדאגו מניסיון שלי עם מאווררים של 12 וולט הם אינם ניזוקים במידה וחיברתם אותם בצורה שגוייה אלה פשוט לא עובדים ולכן תוכלו למצוא את החיבור הנכון על ידי ניסוי וטעייה, פשוט תחברו במידה ולא עובד תהפכו את החיבורים.

בנוסף לשנאי נשתמש בהמשך בחוט חשמל דו-גידי נוסף (כמו של השנאי) באורך של מטר בערך, גם בחוט זה נחשוף את הגידים משני צדדיו. 
שלב 22: חיבור המאווררים - חיווט
המאווררים ממוקמים בשתי הקצוות של דלת הכיסוי ודי רחוקים זה מזה על מנת לגשר על המרחק הזה נחבר אל חוט החשמל (לא לשנאי) את שני המאווררים בצורה הבאה: שני גידים מכל צד לשני החוטים של של מאוורר אחד. 

בטח שמתם לב שלמאוורר יש חוט אדום וחוט שחור, הצבעים למעשה מייצגים פלוס ומינוס ולכן לאותו גיד שחיברנו את החוט האדום של מאוורר אחד נחבר גם את החוט האדום של המאוורר השני ונחזור על הפעולה לחוטים השחורים של המאווררים עם הגיד השני. 

כמעט סיימנו וכל מה שנותר לנו הוא לחבר את השנאי למאווררים.
השנאי יספק את החשמל למאווררים, תפקידו להוריד את המתח שאותו מספקת חברת החשמל לשקע בבית (220v) למתח הדרוש להפעלת המאווררים (12v), מומלץ מאוד לקנות אחד עם בורר מתח.

נחבר את הגידים של השנאי לחיבור של אחד מן המאווררים, שוב יש לזכור לחבר פלוס לפלוס ומינוס למינוס.
חשוב שהחיבורים של הגידים לחוטי המאוורר לא יגעו אחד בשני כדי שלא ניצור קצר ולכן צריך לעטוף כל חיבור בנפרד באיזולירבנד ולבסוף לעטוף הכל ביחד על מנת למנוע חדירה של מים.

כעת נכוון את השנאי ל-12 וולט ונכניס לחשמל, המאווררים מסתובבים מצוין סיימתם ואפשר להמשיך הלאה. במידה והמאווררים לא מסתובבים עולות בדעתי שתי סיבות: אפשרות ראשונה היא שהחיבורים של השנאי או המאווררים הפוכים, כלומר חיברתם פלוס למינוס, על מנת לפתור זאת נסו להפוך את החיבורים, אפשרות שנייה היא שהשנאי לא מכוון ל-12 וולט.
שלב 23: חיבור הדלת הקידמיתבשלב זה יש לחבר את הדלת הקדמית שבנינו לחזית הבסיס התלוי בעזרת 2 צירי פרפר.
שלב 24: התקנת מגנט לתפיסת הדלתעל מנת שהדלת הקדמית תישאר סגורה ולא תיפתח מרצונה החופשי נדביק בצדו הפנימי של הבסיס התלוי חתיכת עץ שעליו מוברגת חתיכת פח באותו הגודל ומנגד, במקביל לחתיכת הפח, נחרוץ בחלקה הפנימי של הדלת הקדמית חריץ שבו נדביק מגנט חזק. 

כעת כאשר נסגור את הדלת המגנט יתמגנט לחתיכת הפח וכך למעשה ישמור על הדלת סגורה.
שלב 25: סיכוםזהו סיימנו את כל שלבי הבנייה וכל מה נשאר כעת זה להניח את מיכל האקווריום שהותאם מראש לבסיס שבנינו בתוך הבסיס.

מכאן זה כבר הכל עניין של טעם, תוכלו להקים אקווריום צמחייה, שרימפסייה או כל מה שעולה בדעתכם.
אני בחרתי להקים אקווריום צמחייה כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.
דרג מדריך זה
0/5 - 0 מדרגים
תגובות הוסף תגובה
X
הוספת תגובה חדשה
שלח תגובה
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאים הבאים:
YosiDavid 12/11/17
מדריך מטורף!!
יש להתחבר על מנת לבצע פעולה זו
X
עדיין לא נרשמת? הרשמה לאתר Mastarina תאפשר לך ליהנות משירותים נוספים. לאחר ההרשמה תוכל לפרסם באתר מדריכים ומאמרים מקוריים משלך בקלות ובמהירות, להגיב למדריכים אשר גולשים אחרים יצרו ולהוסיף טיפים לפינת "הטיפ היומי", כמו כן תוכל לקבל עידכונים כאשר יתווסף מאמר או מדריך חדש ישירות למייל האישי שלך. זה חינם ופשוט. הרשמה
כניסה למשתמשים רשומים: כל השדות נדרשים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי בפעמים הבאות
כניסה
FATAL ERROR Details: Error Number:2 Error Message:session_start(): Failed to decode session object. Session has been destroyed ,File:/var/app/current/Classes/DBAccess.php ,Error Line:552