מבוא במדריך זה יוסבר כיצד לבנות רקע תל ממדי לאקווריום, אני בחרתי ברקע שנראה כאילו גב האקווריום הוא קיר של אבנים אך ברגע שתבינו את הרעיון תוכלו לקחת את זה לכל כיוון שתרצו.
כלים וחומרים
מברשת צביעה
מספריים
סכין יפנית
תרסיס לניקוי חלונות
סיליקון להדבקת אקווריום
קלקר
מדבקה/טפט בצבע אפור
מלט
שלב 1: חיתוך הקלקר
להכנת הרקע נשתמש בפלטה של קלקר בעובי של סנטימטר וחצי המתאימה לרוחבו ואורכו של חלקו הפנימי של גב האקווריום, ניתן להדביק חתיכות אחת לשנייה לקבלת הגודל הרצוי בעזרת סיליקון להדבקת אקווריום אשר אינו רעיל לדגים. 

בעזרת סכין יפנית נחרוץ חריצים בקלקר בצורת אבנים, כדאי לשמור על אי סימטריה מוחלטת בין אבן לאבן כאשר חותכים על מנת להעניק לקלקר מראה של קיר אמיתי.
שלב 2: צביעת הקלקרצביעת הקלקר יכולה להתבצע במספר דרכים, הדרך המומלצת ביותר היא למצוא צבע לא רעיל לדגים ועמיד במים, אומנם המלצה זו היא מניסיון שלאחר מעשה בלבד. 
אני צבעתי בעזרת מלט, החיסרון בכך הוא שלאחר מספר חודשים המלט מתפורר, בנוסף לכך המלט עלול להעלות את רמת החומציות במים מה שבעתיד יקשה את השליטה במדד זה.

מכיוון שכך ביצעתי זאת במקור החלטתי לשתף גם את תהליך הצביעה של הרקע עם מלט.
ניתן לראות כי בחלק אחד של הקלקר חסרה חתיכה, הסיבה לכך היא שבהתחלה חתכתי מקום לפילטר בגלל שצורתו של הפילטר הראשון שבחרתי דרשה את זה ולכן אפשר לוותר על פעולה זו.

בשלב ראשון נערבב בקופסה מלט עם מים לקבלת שכבה דלילה, נצבע את הקלקר בשכבה ראשונה ונמתין לייבוש מלא.
שלב 3: שמירה על גמישותו של המלטלאחר שהמלט התייבש בטח שמתם לב שהוא שביר מאוד וכל נגיעה בו גורמת לסדקים, על מנת להעניק למלט גמישות שתאפשר לנו להדביק את הרקע בהמשך לזכוכית של האקווריום בלי שהוא יתפורר נכסה אותו לכמה שעות בסמרטוטים רטובים. 

נחזור על התהליך של הצביעה עם מלט ייבוש וכיסוי בסמרטוטים רטובים עוד מספר פעמים עד לקבלת המראה הרצוי שימו לב כי בכל פעם על המלט להיות סמיך יותר ויותר.
שלב 4: הדבקת הרקעלאחר שהרקע מוכן כל מה שנשאר זה להדביק אותו לגב האקווריום, את ההדבקה נבצע באמצעות סיליקון המיועד להדבקת אקווריום, ייחודו של סיליקון זה בכך שאינו רעיל לדגים וניתן לרכוש אותו במגוון רחב של חנויות.

נמרח סיליקון  על גב האקווריום (מהצד הפנימי של מיכל האקווריום כמובן) , נצמיד את הרקע לזכוכית במיקום הרצוי (לא להפעיל יותר מדיי לחץ שהרקע לא יפגע) ונמתין לייבוש מלא.
שלב 5: הדבקת טפט על הדפנות
ניתן להדביק על דפנות האקווריום טפט/מדבקה בצבע תואם לצבעו של הרקע שיצרנו, מעבר לכך שהמדבקה תעניק לדפנות צבע זהה לצבעו של הרקע היא גם תסתיר את חוטי החשמל וכל המכשור בצידי המסגרת.

תחילה נחתוך את המדבקה בעזרת מספריים בגודל הרצוי כך שתתאים במידותיה למידה של דפנות האקווריום.

ההדבקה תתבצע מצדו החיצוני של האקווריום, חשוב לזכור לפניי ההדבקה לנקות היטב את הזכוכית עם מים וסבון ורק לאחר שווידאנו שהזכוכית נקייה נרסס אותה עם חומר לניקוי חלונות, הרטבת הזכוכית עוזרת לנו לכוון את המדבקה ולהוציא בועות אוויר, אם אין ברשותכם חומר לניקוי חלונות ניתן לרסס במים.

נדביק את המדבקה ובעזרת כרטיס פלסטיק קשיח כלשהו כגון כרטיס אשראי נוציא כל הזמן את בועות האוויר. נחזור על התהליך בשתי הדפנות ונמתין לייבוש מלא.
שלב 6: סיכוםהרקע מוכן, כל מה שנותר או למלא את האקווריום במים ולהתענג מהתוצאה.
דרג מדריך זה
0/5 - 0 מדרגים
תגובות הוסף תגובה
X
הוספת תגובה חדשה
שלח תגובה
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאים הבאים:
אין תגובות למדריך זה
יש להתחבר על מנת לבצע פעולה זו
X
עדיין לא נרשמת? הרשמה לאתר Mastarina תאפשר לך ליהנות משירותים נוספים. לאחר ההרשמה תוכל לפרסם באתר מדריכים ומאמרים מקוריים משלך בקלות ובמהירות, להגיב למדריכים אשר גולשים אחרים יצרו ולהוסיף טיפים לפינת "הטיפ היומי", כמו כן תוכל לקבל עידכונים כאשר יתווסף מאמר או מדריך חדש ישירות למייל האישי שלך. זה חינם ופשוט. הרשמה
כניסה למשתמשים רשומים: כל השדות נדרשים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי בפעמים הבאות
כניסה